kasper
04 دی 1401 - 22:35

۴.۲ درصد رشد اقتصادی ایلام مربوط به حوزه بهره وری است

ایلام-رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام گفت: ۴.۲ درصد رشد اقتصادی استان مربوط به حوزه ارتقای شاخص‌های بهره وری است.

امین دوست محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ارائه خدمات در استان ایلام ۳۵ درصد نسبت به استاندارد کشوری گران‌تر است و این موضوع به سه حوزه آسیب عدم برون سپاری دقیق خدمات قابل واگذاری به بخش خصوصی، عدم هوشمند سازی خدمات قابل ارایه به مردم و متناسب نبودن تشکیلات دولت با نیروی انسانی بر می‌گردد که در هر سه بخش برنامه داریم که این حوزه‌ها بهسازی شود.

وی با بیان اینکه در تکالیف بودجه ۹.۶ رشد اقتصادی برای استان ایلام در نظر گرفته شده که از این میزان ۴.۲ درصد مربوط به ارتقای بهره وری است، گفت: در حوزه عمومی با خلاء که وجود دارد در حوزه شاخض‌های عمومی و اختصاصی در استان با یک پنجم خلأ عملکردی مواجه هستیم.

دوست محمدی گفت: در حوزه‌های عمومی بحث متناسب سازی تشکیلات اداری دنبال می‌شود و ما به دنبال این هستیم که مسیر ارتقای شغلی افراد بر مبنای پست‌های سازمانی آن‌ها باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام با بیان اینکه تحقق دولت الکترونیک باید در اولویت کار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد، یادآور شد: اگر خدمات به صورت الکترونیک به مردم ارایه شود به طور قطع این امر منجر به کاهش فساد اداری نیز خواهد شد.

دوست محمدی در پایان بیان کرد: بر اساس آمار و اطلاعات داده شده تقریباً ۴۹ درصد منابع آبی استان نسبت به سال گذشته کاهش یافته است که می‌طلبد با استفاده از ظرفیت‌های خالی، این سطح را به میزان قابل قبول برسانیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 934010