kasper
24 اسفند 1401 - 08:50

بدهی ۱۵۰۰میلیاردتومانی دانشگاه های علوم پزشکی به پیمانکاران تغذیه

مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به بدهی انباشته دانشگاه های علوم پزشکی در زمینه تغذیه گفت: دانشگاه های علوم پزشکی ۱۵۰۰ میلیارد تومان به پیمانکاران بدهی دارند.

دکتر حمیدرضا اشراقی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: وضعیت بودجه و اعتبارات تغذیه در دانشگاه های علوم پزشکی بسیار مشکل ساز شده است و دانشگاه ها با کمبودهای شدید و بدهی انباشه مواجه هستند و همین امر تامین اعتبار برای تغذیه دانشگاه ها را با مشکل مواجه کرده است.

وی افزود: مکاتباتی با مسئولان سازمان برنامه و بودجه در این زمینه در جریان است و تمام جزئیات با تفکیک بدهی های هر یک از دانشگاه های علوم پزشکی به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده است و امیدواریم هر چه زودتر به آن رسیدگی شود.

مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت یادآور شد: در معاونت های مختلف وزارت بهداشت این موضوع در حال پیگیری است و امیدواریم مشکل هر چه زودتر حل شود تا معاونان دانشگاه های علوم پزشکی سال جدید را با شرایط بهتری آغاز کنند.

اشراقی درباره میزان بدهی دانشگاه های علوم پزشکی به پیمانکاران تغذیه گفت: میزان بدهی ۱۵۰۰ میلیارد تومان است و در واقع این بدهی انباشته حوزه تغذیه دانشگاه های علوم پزشکی به پیمانکاران است.

به گزارش مهر، موضوع کمبود اعتبارات در حوزه تغذیه پیش از این هم از سوی دکتر عباس شیراوژن معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت در گفتگو با مهر عنوان شده بود و معاون وزیر بهداشت یادآور شده بود: برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی مکاتباتی با معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت در حوزه مشکلات تورم قیمت مواد غذایی داشته اند و در مقابل پیمانکاران بدهی انباشته‌ای دارند که این امر بر کیفیت غذا و خدمتی که تغذیه تأثیر گذار است و مطلوبیت لازم را ندارد.

وی خاطرنشان کرده بود: برخی از دانشگاه‌ها ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان بدهی دارند که البته سازمان برنامه و بودجه هم همکاری خوبی داشته و امیدواریم که این همکاری ادامه داشته باشد تا دانشگاه‌ها بتوانند بدهی خود را پرداخت کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1094052