kasper
14 دی 1401 - 11:53

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت منصوب شد

معاون آموزشی وزارت بهداشت، مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت را منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت در حکمی رضا البرزی را به عنوان مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت منصوب کرد.

در این حکم آمده است: «تحول و نوسازی در نظام آموزشی و علمی کشور یکی از مهمترین وظائف معاونت آموزشی محسوب می‌شود. فرهنگ ایثار و شهادت از مهمترین و اساسی ترین محورهای پایداری و بقای اسلام عزیز هستند. توجه به فرهنگ ایثار و شهادت، راز بیمه شدن کشور در برابر دشمنان است و جامعه امروز، نیازمند گسـترش این فرهنگ اصیل است. در این زمینه، همه متصدیان امر وظیفه مهمی را بر عهده دارند.

به منظور تحقق فرامین بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت ا... خامنه‌ای (مدظله العالی) در خصوص رسیدگی همه جانبه به امور آموزشی، فرهنگی یادگاران معزز شهدا و ایثارگران، و اهتمام ویژه در تربیت و تحصیل فرزندان آنان و در راستای تحقق اهداف قانون جامع ایثارگران، با رویکرد توانمندسازی، عزتمندی، هویت مداری و متناسب با نیازهای جامعه هدف و نظام عالی سلامت در این راستا و با توجه به شایستگی و تجارب ارزنده حضرتعالی، به موجب این ابلاغ به عنوان مدیرکل امور شاهد و ایثارگر منصوب می‌شوید.

همکاری با کلیه اساتید، صاحب نظران و دست اندرکاران حوزه آموزش علوم پزشکی و همچنین هماهنگی کامل با حوزه معاونت آموزشی وزارت متبوع در جهت ساماندهی امور مرتبط با دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارکنان شاهد و ایثارگر جهت تحقق اهداف فوق الذکر مورد انتظار است.

توفیق جنابعالی را در اعتلای نظام آموزش عالی سلامت از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.»

پیش از این دکتر غلامعلی جاودان مسئولیت اداره امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت را برعهده داشت که با حکم وزیر بهداشت به عنوان رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان منصوب شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 954543