kasper
14 مرداد 1401 - 18:43

۴۰میلیارد تومان برای رفع موانع بهداشت و درمان گیلانغرب اختصاص یافت

قصرشیرین- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای ۳۰ مصوبه در راستای رفع موانع و مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان گیلانغرب اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «قباد محمدی» روز جمعه ضمن بازدید از بخش های مختلف بیمارستان الزهرا (س) گیلانغرب در نشستی با فرماندار این شهرستان به منظور بررسی مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان همچنین از تامین دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان الزهرا (س) گیلانغرب خبرداد.

وی، احداث ساختمان آموزش بهورزی در مساحت۵۰۰ متر، احداث ۶ پانسیون پزشکان در ۲شهر گیلانغرب و سرمست و دهستان گورسفید، تامین دستگاه یونیت دندانپزشکی، اتصال سیستم زنجیره سرد مراکز درمانی به سیستم مرکزی، تامین دستگاه ای پی جی، را از مصوبه های نشست امروز در راستای رفع موانع بهداشت و درمان گیلانغرب بیان کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه همچنین، تجهیز سیستم های سرمایشی کلینیک بیمارستان، توسعه جایگاه پت بالگرد در محوطه بیمارستان و تعمیرات و بهسازی  مراکز مختلف بهداشتی درمانی و بیمارستان  و همچنین توسعه خدمات بهداشتی ودرمانی بخش گواور را از دیگر مصوبات نشست امروز هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه در شهرستان گیلانغرب ذکر نمود و ابراز امیدواری کرد با تحقق تمام مصوبه ها تا پایان سال جاری رفع بسیاری از موانع و مشکلات حوزه بهداشت و درمان را در شهرستان گیلانغرب شاهد باشیم.

فرماندار گیلانغرب نیز از اختصاص ۱۳ و ۶ دهم درصد اعتبارات سال جاری شهرستان به حوزه بهداشت و درمان خبر داد و برلزوم نگاه ویژه دانشگاه علوم پزشکی نیز در راستای تامین امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی بعنوان مطالبه اصلی وبحق مردم این خطه تاکید کرد.

«وحید محمدی» افزود: ۲۰ درصد اعتبارات سفر ریاست جمهوری نیز در جهت کمک به رفع مشکلات این حوزه اختصاص خواهد یافت.

نماینده مردم غرب کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به مشکلات فراروی حوزه بهداشت و درمان و بیمارستان شهر گیلانغرب گفت: پیگیری مستمر در جهت تکمیل زیرساخت ها و تجهیز بیمارستان به امکانات روز طی ۲ سال گذشته انجام شده است.

«شهریار حیدری» افزود: امید است با عنایت مجموعه وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه زخم های دیرینه مردمان ایثارگراین خطه در حوزه بهداشت ودرمان با تحقق مطالبات به حق آن ها التیام یابد.

امروز جمعه  رئیس و معاونین و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه و همچنین نماینده مردم شهرستان های غربی استان در مجلس شورای اسلامی   از بخش های مختلف بیمارستان الزهرا (س) دیدن کردند.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 537276